Wrotas LifeView

Maciej Wrotek, rocznik 93’, w muzycznym grono zwany Wrotasem, zaczął swoją przygodę z dźwiękami stosunkowo wcześnie.
Wrotas LifeView

fot. Iga Ptasińska

Wcześnie okazało się też, że w jego żyłach płynie muzyczny talent, dlatego mimo młodego wieku jego  udział można zauważyć już w utworach sprzed 4, 5 lat. Pochodzi z małego miasteczka na Warmii i Mazurach - Nidzicy. Tam też zaczął tworzyć muzykę, którą szybko wywalczył sobie szacunek na podwórku i poza nim, produkując m.in. ponad połowę płyty gracza Hemp Rec., Hudego HZD, pod tytułem “Historie z dna”. Dalsza współpraca z DIIL Familią poskutkowala kolaboracją z legendą polskiego Hip Hopu - Hemp Gru.

Wrotas nie spoczął na laurach wspinał się po kolejnych szczeblach ulicznego rapu współpracując z Ciemną Strefą. Największym sukcesem z tego okresu są działania z  Bonusem RPK, którego Maciek uważa za nr 1 w reprezentowanym nurcie. Wrotas był głównym producentem na płycie Bonusa pt. “Dobry człowiek”.

Po tym epizodzie nastąpił etap który trwa do dziś. Sam artysta nazywa ten lot LifeView, czyli czas kiedy zaczął robić muzykę całkowicie poza kategoriami.

Wrotas-LifeView to Wrotas, którego Maciej sam chciałby słuchać będąc odbiorcą muzyki. Twórca ideowy, nie poddający się modom. Połaczenie obrazów z życia i muzyki to dla Wrotsiego anidotum na cały chłam, którym zalewany jest internet.

W roku 2013 rozpoczęła się i trwa do dziś pielęgnowana współpraca z wytwórnią Alkopoligamia.com, która zaowocowała powstaniem takich sztosów jak “Nie ma szans” Kuby Knapa, “Możliwości” Tego Typa Mesa czy chociażby “Bum-Bęc” Osiedlowych Linii Lotniczych. Wrotas z pimperskim rozmachem rozwija swój talent, a do tego trzyma się sztywno, co nie uciekło uwadzę Mesa i całej ekipy Alko’ - od niedawna Maciej Wrotek jest oficjalnie członkiem Alkopoligamii!

Co dalej? Poważne rzeczy. Wrotas pracuje nad solowym albumem, który spadnie na scenę z siłą tysięcy kilodżuli przemnożonych przez iloraz jego stylu i pracowitości. To wszystko zostanie spotęgowane pierwszorzędnym wydaniem w Alkopoligamii i pozamiata 2016 rok!

 

Oficjalny profil: facebook.com/wrotasiwo